Rozlievané vína / poured wines

Biele vína:
Veltlínske zelené / Pivnica Orechová 0,1l 1,30 €
Červené vína :
Frankovká modrá/ Pivnica Orechová 0,1l 1,30 €

Chateau Modra

Biele vína / white wines
Devín výber z hrozna polosuché 0,75l 14,20€
Predstavujeme vám víno žltozelenej farby a korenistej vône. V ušľachtilej chuti vystupujú do popredia tóny medovky, doplnené o cukríkovú dochuť limetky. Odporúčame podávať k menej sladkým dezertom, ako aj k sladkým úpravám bieleho mäsa.
Tramín červený výber z hrozna polosladké 0,75l 13,40€
Víno má zelenozlatistú farbu a vôňu vinohradníckej ruže s muškátovým podtónom. V zmyselnej chuti sa snúbi sladkosť s pikantnosťou bieleho korenia. Odporúčame podávať k jablkovej štrúdli so škoricou, ako aj sladkým úpravám čínskej kuchyne.
Milia Premium (slovenský novošachtenec) AOV suché 0,75l 15,20€
Víno žltozelenej farby a muškátovej vône. V intentzívnej chuti vystupujú do popredia muškátovo citrusové tóny doplnené o pikantnú kyselinku v závere. Odporúčame podávať k pikantným úpravám mäsa, ako aj stredne vyzretým syrom.
Červené vína / red wines
Nitria výber z hrozna suché 0,75l 15,20€
Predstavujeme vám víno tmavočervenej farby a višňovo griotkovej vône. V chuti vystupujú do popredia tóny záhradného ovocia, ktoré sú doplnené o sladký tanín s tónmi čokolády. Odporúčame podávať k údenému mäsu, k plnenej divine, či k pikantným syrom.
Neronet výber z hrozna suché 0,75l 14,00€
Predstavujeme vám víno červenofialovej farby a višňovej vône s čokoládovým podtónom. V chuti vystupujú do popredia tóny záhradného ovocia, ktoré sú doplnené sladkým tanínom. Odporúčame podávať k hovädzím či zverinovým špecialitám, ako aj k výrazne vyzretým syrom.
Ružové vína/ rosé
Cabernet sauvignon rose 0,75l 13,20€
Predstavujeme vám víno lososovej farby a cabernetovo egrešovej vône. V smotanovej chuti, ktorá je jemne podporená sviežim cukríkom, možno zachytiť tóny lesných jahôd a ostružiny. Odporúčame podávať k zeleninovým šalátom, k jedlám stredomorskej kuchyne, ale aj ako samostatné pitie.

Elesko/ Modrá

Biele vína / white wines
Pálava D.S.C 0,75l 13,40 €
Pekná a iskrivá, žltozelená farba vína. Vo vôni pociťujeme stopu kvitnúcich kvetín a zrelej broskyne na pozadí. Chuť vína je sprevádzaná stopou tropického ovocia so šťavnakou kyselinou a korenistou dochuťou.
Riesling „1“ D.S.C 0,75l 12,60€
Brilantne číre víno jasnej žltozelenej farby. V plnej ovocno-korenistej vôni sú prítomné tóny čerstvo odtrhnutých rozlúpnutých broskýň a marhúl s kvapkou lipového medu na maslovej brioške. Suchá, svieža a súčasne plná chuť vína pripomína zrelé citrusové ovocie. Výrazná sviežosť vína na podnebí jazyka aj v závere dochute je zvýraznená korenisto-herbálnou notou so stopami bieleho korenia a rebarbory.
Pinot gris „1“ D.S.C 0,75l 14,00€
Víno živej žltozelenej farby so zlatou iskrou. Zaujme príjemnou vôňou tropického ovocia s nádychom klinčekov, egrešov a hrušiek, ktorá sa naplno rozvinie v ústach po ochutnaní. Svieža a šťavnatá chuť vína je zakončená lahodným citrusovo-marhuľovým dojmom.
Gewurztraminer „2“ D.S.C 0,75l 14,40€
Jasný zelenožltý iskrivý farebný odtien vína s mierne viskóznym okrajom. V jeho intenzívnej korenistej a ovocnej vôni nachádzame tóny bieleho korenia, karí korenia, klincekov a po otvorení herbálno-kvetovú stopu po bielych karaátoch s nádychom sušeného ovocia. Chuť vína je impulzívna, svieža až štavnatá s príjemnou dlhou dochuťou po broskyniach a ananáse, ktorú v závere dopĺňajú pikantné noty škorice.
Furmint 0,75l 11,60€
Intenzívna zeleno žltá farba vína s dominantnou herbálnou vôňou po kvitnúcich kvetov a stopou limetovej kôry na pozadí. Chuť vína je svieža, plná citrusových plodov a minerality s dlhou dochuťou.
Červené vína /red wines
 Frankovká modrá 0,75l 12,60€
Pekná, rubínovo červená farba so svetločerveným okrajom. Vôňa vína je príjemná, ovocná, po červených ríbezliach a zrelých čerešniach, s korenistým podtónom získaným zrením v dubových sudoch. Chuť vína je vyzretá, ovocná, so sviežou dochuťou
Pinot noir/ rulandsé modré D.S.C. 0,75l 14,40€
Nádherná granátovo-cervená farba vína s intenzívnym tehlovo-červeným odtieňom na okraji. Vôna vína je elegantná s nástupom čerešní a horkých višní, podčiarknutých jemnou korenistosťou, obohatenou nádychom vanilky získanou zrením v dubovom sude. Chuť vína je jemná a elegantná s príjemnými harmonickými tanínmi a stopou minerality v dochuti
 Dunaj D.S.C 0,75l 14,60€
Víno jasnej bordovočervenej farby s purpurovým viskóznym okrajom zaujme prítažlivou až koncentrovanou arómou borievok, černíc a kôstkovíc bazy čiernej. Opulentnú harmonickú dochuť ročníka ovplyvnilo dozrievanie vo velkých drevených sudoch. Výsledkom pomalej mikrooxidácie je lahodná ovocná dochuť vína so stopou opečenej chlebovej kôrky i višní v cokoláde.
Ružové vína / rosé
 Petit merle „rose“ D.S.C. 0,75l 10,50€
Chuť vína je svieža a šťavnatá s veľmi príjemnou stopou jahodového cukríku, ktorá pretrváva i v dochuti.

Miroslav Dudo MVD

Biele vína/ white wines
 Veltlinské zelené 0,75l 12,80€
Malé Karpaty, Modra a Veltlínske zelené. Nehľadajte lepšiu jednotu. Jednotu vzhľadu, vône a chuti. Kvety lipy a muškátovo-zelený dych vína. Vňať feniklu na jazyku. Dokonalá sladkastá harmónia. Harmónia, ktorá magnetizuje. Modranská harmónia.
Červené vína / red wines
 Cabernet sauvignon 0,75l 12,60€
Kabernet s desiatimi „K” – kozmopolitný, korpulentný, kapitálny, kamarátsky, kolegiálny, krásny, kávový, kakaový, koriandrový, kasisový… Ak píšete „cabernet”, tak potom aj desat …C” – cenný, citlivý, civilizovaný, ctený, ceckatý, cifrovaný, cumlíkový, cviklový, cudný, cudzokrajný… Stačí? Tažko sa už stretnete s lepším červeným!

Juraj Zápražný

Biele vína / white wines
Sauvignon 0,75l 12,00 €
Farba vína je žlto-zelená. Vo vôni dominujú broskyne a egreše, v závere cítiť jemnučkú žihľavu. Víno je šťavnato – ovocné, kopirujúce aromatické vnemy.
Cabernet sauvignon biely 0,75l 12,80€
Farba je sýtejšia s jemným odtieňom do jantárova. Vo vôni dominuje žihľava, broskyne a egreše. Víno je šťavnato – ovocné, kopírujúce aromatické vnemy, podchladené v orosenej fľaši je ideálnym partnerom na letné poobedia až neskoré večere.

TT regia Orechová

Biele vína /white wines
Chardonay r 12 , polosuché 0,75l 11,50€
Je bledozelenkavej farby s iskrivým zelenkavožltým odtieňom. Disponuje výraznejšou ovocnou arómou. Jemná medová vôňa pripomína kvietky agátu. Vo vôni môžete nájsť tóny citrusového ovocia, banánu, med, oriešky, jablká. Často vonia po ananáse i mangu.
Veltlinke zelené r. 12 autochtonne 0,75l 12,40 €
Víno s peknou zelenožltou farbou a vôňami celej škály od mierneho muškátu cez broskyne, ananás, grep,mango, či jemnú mandľovinu. V chuti je plné, mandľové, jemné a príjemné s príjemnou kyselinkou a vôňou lipového kvetu.
Červené vína / red wines
Cabernet sauvignon r.13 vzh suché 0,75l 11,20 €
Víno je výrazne farebné, plné s typickou odrodovou chuťou po čiernych ríbezliach – priamo úmernou podmienkam, v ktorých sa hrozno urodilo. Neskôr sa stáva korpulentné s výraznou chuťou višní, sušeného ovocia – sliviek a ostatného drobného bobuľového ovocia.

Peter Podola / Kopčany

Biele vína / white wines 
Muškát Moravský r.13 suché 0,75l 10,30 €
Víno s výrazným muškátovým aromatickým charakterom a príjemným odrodovým buketom. Má zlatožltú farbu. Víno vonia a chutí po zrelých, čerstvo natrhaných muškátových hroznách s náznakom kvetín. Vôňa a aróma je špecifická muškátová a veľmi bohatá.
Breslava r13 , neskorý zber 0,75l 10,30 €
Typická iskrivá farba s jemným zelenkavým odleskom. Intenzívna vôňa ananásu. V chuti objavíte tóny broskyne a ananásu. Dobre štrukturované víno v závere s príjemnou ovocnou korenitosťou.
Červené vína
Zweigeltrebe r.12 0,75l 10,40€
Jemné, hebké, harmonické, bohaté na farbivá s fialovým odtieňom. Farba je tmavorubínová. Je to ľahké, príjemné, ovocné víno s arómou bazy či klinčekov a jemnou kyselinkou. Chuť pripomína čerešne, či iné plody našich záhrad.
Cabernet sauvignon výber z hrozna 0,75l 11,70€
Veľmi krásne extraktívne víno, bohaté na tanín, s príťažlivou vôňou fialiek a čierných ríbezlí s prenikavou chuťou. Gurmánsky lahodí s pečenou kačicou
Crux/ Morava
Biele vína / white wines
 Sauvignon 0,75l 10,50 €
Hlboká ovocná vôňa dozretých hrušiek a červenej papriky sa na jazyku otvára do chladivej minerálnej chuti s výraznými kyselinami a dlhou dochuťou
 Tramín čerevený 0,75l 10,50€
Víno výraznej žltej farby, s medovo-korenistou vôňou. Chuť vína je medovo ovocná, s lahodnými ovocnými kyselinami, interesantnou korenistosťou a príjemnou nasladlou dochuťou.
Červené vína / red wines
 Modrý portugal 0,75l 10,50€
Víno sýtej jasnočervenej farby s ovocnou vôňou kôstkového ovocia, najmä čerešní a višní. Chuť vína je šťavnatá s ovocnosťou červeného bobuľového ovocia, podporená sviežimi kyselinami.
Ružové vína / rosé
 Frankovka modrá rosé 0,75l 10,50 €
Má príťažlivú jahodovo-malinovú farbu a omamnú vôňu lesného ovocia. V chuti nájdeme malinovú šťavu, černice aj dochuť sladkého jahodového sirupu.
Špeciálna ponuka
 Alibernet „2“ D.S.C/ elesko 0,75l 18,40€
Víno rubínovo červenej farby s fialkastým okrajom. V jeho koncentrovanej vôni pociťujeme zrelé stopy černíc a čučoriedok podporených nádychom čierneho maku a škorice získaných zrením v dubových sudoch.
 Traja jazdci/ elesko 0,75l 18,40€
Víno tmavej karmínovočervenej farby, plné očarujúcej ovocno-balzamickej vône višní, brusníc, sliviek a moruší s tónmi sladkého dreva, maku i pečených gaštanov. Bohatá a komplexná chuť s vysokým extraktom je ovplyvnená vďačným ročníkom, vynikajúcou zrelosťou hrozna, jeho pomalou maceráciou na šupkách pri nízkej teplote, ako aj jedinečným procesom dozrievania výsledného cuvée v starších aj nových dubových sudoch. Zamatovo sladké taníny a vyšší obsah alkoholu pekne harmonizujú s delikátnou šťavnatou a dlhou dochuťou vína do jedinečnej elegancie.
 Veterlín cuvée Barique D.S.C 0,75l 29,60€
Víno atramentovo červenej, až nepriehľadnej farby, s viskóznym okrajom. Vôňa vína je hlboká s nádychom prezretých lesných plodov, čiernych ríbezlí, ktoré strieda lahodná stopa škorice a tmavej čokolády získaná zrením v barikovom sude. Chuť je hladká, harmonická s dlhou dochuťou po exotickom korení.
Prírodné sladké a tokajské vína
 Riesling D.S.C 0,5l 20€
Víno žltozelenej, iskrivej farba. V jeho vyzretej vôni nachádzame stopu kandizovaného, exotického ovocia s kvapkou medu. Chuť vína je vyvážená, pripomína sušené hrozienka a sladké korenie.
 Dunaj D.S.C 0,5l 22,40€
Koncentrovaná rubínovo červená farba vína s príjemne prezretou vôňou po čiernych ríbezliach a tmavých lesných plodoch s podtónom sladkého korenia. Chuť vína je zrelá čučoriedková s dlhou dochuťou po sladkom korení získaným zrením v dubových sudoch.
 Tokajské samorodné sladké 0,5l 15 €
 Spracováva sa bez vyberania cibéb a kvalita vína je závislá od ich množstva. Skladuje sa v tokajských tufových pivniciach, kde v dubových sudoch dozrieva najmenej 3 roky. Pre svoju príjemnú nasladlosť sa odporúča k zákuskom, dezertom, syrom a tiež po káve alebo čokoláde, ako aj ku všetkým sladkým hlavným jedlám i dezertom. Z typických slovenských jedál sa hodí k pirohom a sladkým nákypom.
Víno svet
Francúzko : Francois Lurton Viognier Domaine / biele suché 0,75l 13,50 €
Vhodné k cestovinám so smotanovou omáčkou ako aj k rybacim polievkam, homárom , krevetám
Francois Lourton Merlot Bordeaux / červené suché 0,75l 13,00 €
Vhodné k pečenému zajacovi a k pečenému či grilovanému jahanaciemu
 Španielsko : Francois 0,75l 14,80 €
Lourton Tempranillo el Albar Vino de la tiera / červené suché
We recommended to be given to all kinds of red meat to poultry and semi-hard cheese
Taliansko : 0,75l 17,40 €
Conti Zecca Primitivo,/ červené, suché The ideal partner for steaks
Nemecko : Dr. Loosen Dr. L. Riesling, fruchtig 0,75l 10,80 €
/ biele, polosuché
Suitable for fish, veal if poultry specialties
Nový Zéland :, Silleni Sauvignon Blanc cellar selection 0,75l 12,20 €
/ biele, suché
Sample representative Sauvignon. Suitable for fish dishes, salads, etc ..
Rakúsko : Fritzi 0,75l 9,90 €
/biele , suché
An essential companion for braised beef or pork
Chile : Cabernet Sauvignon Clasic Series 0,75l 10,20 €
/ červené, suché
Ready for roasting and frilovanému pork, steak tartare, carpacio, roast duck
Sekty a šampanské
Prosecco 0,75l 12 €
suché, biele , sekt
Freixent dubois sekt suché, biele , sekt 0,75l 10€
Moet & Chandon champagne 0,75l 63€
Ma Ch Don perignon Champagne champagne 0,75l 216€
All have a content of 0.75 l of wine, unless otherwise
Change vintages reserved.
Rates valid from 12.06.2014